Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

Chcesz nabyć mop z wiadrem? Koniecznie odwiedź ten adres

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – potrzebne są do tego woda, mop i odpowiednia ilość płynu. Jednak sprawa się komplikuje, gdy idzie o sporą powierzchnię bądź nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości oraz mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi na co dzień w naszych domach mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do mycia podłóg?

Cechy wydajnych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ głównie dwa czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy także mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo istotna, jeśli mop ma służyć do mycia posadzki o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, parkietów na boiskach czy sal tanecznych.

Akcesoria do mopów do podłogi

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należałoby zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam ma być stosunkowo lekki. Tylko wówczas obsługa mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku płaskich mopów do mycia podłóg ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a prawidłowo dobrane w dużym stopniu ułatwia i skraca czas mycia posadzek. W czasie czyszczenia rozległych powierzchni rekomendujemy używać zestawu wiadra z mopem.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]