Dowiedz się więcej o podłogach drewnianych dębowych na www.balticwood.pl
Podłogi drewniane lub stylizowane na nie panele to od lat synonim eleganckiego wnętrza i wytrzymałości. Choć drewno do produkcji podłóg wykorzystywany jest od stuleci, jego popularność nadal nie gaśnie i nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej. Nie powinno to dziwić, bo podłogi dębowe lub wykonane z innych gatunków drewna nadają wnętrzu niecodziennego charakteru, a prawidłowo pielęgnowane bez problemu przetrwają nawet kilkadziesiąt lat. Warto więc dowiedzieć się, jakie gatunki nadają się do produkcji podłóg i jak wybrać najlepszy model.
Podłogi drewniane – gatunki
Jeśli chodzi o materiały szczególnie cenione w produkcji podłóg, w przede wszystkim należy wymienić dąb. Podłoga dębowa wyróżnia się wyjątkową odpornością na ścieranie oraz szlachetnym, dekoracyjnym rysunkiem. Kolejny gatunek, z którego często produkuje się podłogi to jesion, posiadający nieco podobne do dębu właściwości. Tańszym, mniej ozdobnym i mniej wytrzymałym zamiennikiem dla podłogi dębowej i jesionowej jest drewno sosnowe. Poza tym coraz częściej wykorzystywane są gatunki egzotyczne – między innymi merbau, teak, iroko czy bete.
Trójwarstwowe podłogi drewniane – charakterystyka produktu
Lite drewno, mimo wielu zalet, posiada jednak też wady. Sposobem na ich wyeliminowanie jest tworzenie podłóg trójwarstwowych. Dzięki swojej konstrukcji wyprodukowane w tej technice podłogi drewniane Baltic Wood są odporne na niszczycielskie skoki temperatur oraz działanie wody. Trójwarstwowe podłogi drewniane jesionowe i dębowe nie wypaczają się, nie zmieniają objętości i kształtu nawet w trudnych warunkach (wilgotne lub suche powietrze, skrajne temperatury), zachowując przy tym wytrzymałość na ścieranie oraz wygląd tradycyjnych desek.
Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło
Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail:
[email protected]
Podobne wpisy
Malowanie ścian – pomysły i inspiracje na nowoczesne dekoracje
Kawa – co naleźy o niej wiedzieć
Mid-century modern – wnętrza dla wielbicieli stylistyki z lat 50. i 60