Toczek i kask do jazdy konnej – dlaczego są ważne?

Chcesz kupić kaski jeździeckie? Sprawdź horse-trade.pl.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia podatna jest w szczególności głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki do jazdy konnej. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwykła, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejsza kwestia przy wyborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać odpowiednie certyfikaty, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca lub pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]