Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych – oleje, bejca i ług do drewna

Jeśli chcesz zamówić impregnaty do drewna na zewnątrz, kliknij tu

Środki do impregnacji drewna to produkty używane zarówno w przypadku mebli rozmieszczonych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiej przyczyny należy ochronić nimi meble?

Wykorzystanie środków do pielęgnacji drewna

Drewno jest materiałem nadającym wnętrzu przytulny charakter. Stanowi ono surowiec popularnie stosowany do produkcji elementów wykończeniowych (balustrady, okładziny na schody, podłogi) i mebli. Dostępne w sprzedaży środki do ochrony drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – promieniowania UV czy wilgoci, dzięki czemu meble pozostają w nienagannym stanie przez wiele lat. Znakomite rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji mebli i podłóg drewnianych

Dostępne w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niewielkiej zawartości lotnych związków organicznych. Zabezpiecza się nimi deskę tarasową, huśtawki, meble ogrodowe, a także mnóstwo innych elementów. Natomiast preparaty wykorzystywane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im olśniewający blask, co bez wątpienia podnosi estetykę desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż parkiet jest w wyższym stopniu odporny na zużycie i uszkodzenia. Należy jednakże pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy środków na bazie olejów i wosków.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]