Sok z kiszonej kapusty i buraków – źródło witamin i soli mineralnych

Kup sok z kapusty kiszonej na superbutelki.pl.

Produkty fermentowane po latach odsunięcia na dalszy plan znów powróciły na polskie stoły. Do kapusty i ogórków dołączają również nowe, do tej pory mniej znane warzywa oraz owoce. Kiedy mówimy o leczniczych atutach fermentowanego jedzenia nie można nie wspomnieć również o napojach takich jak maślanka, kombucza czy różnego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pomagają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu ciału substancje niezastąpione dla jego prawidłowego działania.

Sok z kiszonej kapusty i buraków – co w nich się znajduje?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę substancji mających pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z buraków, ogórków czy pozostałych kwaszonek to również wspaniałe źródło witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza wysoka zawartość witaminy C – zaledwie pół szklanki tego napoju ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się też pić ze względu na obecność witaminy P i K, witamin z grupy B oraz znaczne stężenie soli mineralnych.

Sok z kiszonych buraków – czemu warto go pić?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z uwagi na zawartość bakterii kwasu mlekowego dobroczynnie wpływa na nasz układ odpornościowy oraz pracę układu pokarmowego. Dodatkowo nagromadzenie witamin usprawnia działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak np. niestrawność czy wrzody żołądka. Stanowią one też osłonę w czasie leczenia antybiotykami i wzmagają apetyt.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]