Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Jeśli potrzebujesz środków dezynfekcyjnych, skieruj się tutaj.

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają zachować czystość rozmaitych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Czemu warto się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – zawartość i działanie

Spotykane w sprzedaży środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz dekontaminację narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwa jest likwidacja szkodliwych czynników, które mogą działać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne środki są wzbogacone o składniki usuwające drobnoustroje oraz bakterie. W składzie środków odkażających z reguły znajdziemy kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, chlor, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, a także mnóstwo innych komponentów. Do szczególnie często używanych preparatów należą żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), chusteczki do dezynfekcji oraz płyny w sprayu.

Zastosowanie środków dezynfekujących

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, blatów, urządzeń sanitarnych, toalet, znajdują też zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Kluczowe jest dobranie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne szczególnie w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, pisuarów czy umywalek.

Siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]