Poznaj ofertę zamienników kapsułek do ekspresu Nespresso?

Chcesz nabyć kapsułki kompatybilne z Nespresso? Kliknij tutaj

Kapsułki do Nespresso są jednymi z najstarszych na rynku. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych miłośników. Współcześnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób zastanawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten system wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki rozmaitych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Armonico i Delicato o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na połączeniu robusty i arabiki. Innym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor intensywnych w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Roma, Trieste, Firenze oraz Venezia. W zależności od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, suszonych owoców czy czekolady. Inni poważani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy Cuore bez kofeiny) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Lungo czy Classico Italiano, w tym także kawy aromatyzowane – Vanilla, Carmel, Hazelnut i Chocolate.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają przeważnie 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednak dla odbiorców, kupujących kawę hurtowo, kilku producentów również pudełka zbiorcze po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim dokona zakupu powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Siedziba:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]