Najważniejsze cechy anteny naziemnej

Antenę telewizyjną znajdziesz na https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się nieprzydatnym gadżetem, należy zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana również anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dziś wyjątkowo duży. W sprzedaży znaleźć można anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, pokojowe i siatkowe anteny DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim prostotą montażu. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy miał w dłoni narzędzia niezbędne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, cechują się również świetną wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych najwyższej jakości przez niezwykle długi okres czasu.

Antena telewizyjna – co powinno się brać pod uwagę przy jej kupnie?

Bardzo duży wybór anten tego rodzaju sprawił, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które chcemy zamontować. Trzeba wiedzieć, że uwagę należy zwrócić na szereg uwarunkowań, wpływających na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest przede wszystkim odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez żadnego problemu wyszukamy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ułożenie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy zamieszkujemy na terenie otwartym czy też w mieście.

Siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]