Pluszaki w życiu najmłodszych – zwierzątka domowe i dzikie

Lisy, króliki, sowy – jakiego pluszaka kupić dziecku?

Pluszak to dla dziecka bez wątpienia coś więcej niż zwyczajna zabawka. Nie tylko jest kompanem codziennych czynności, ale w głównej mierze przynosi poczucie bezpieczeństwa, gdy w pobliżu nie ma rodziców czy dziadków.

Pluszowe przytulanki we wczesnych latach życia dziecka pomagają mu rozwijać się emocjonalnie i społecznie. Dzięki nim maluchy uczą się demonstrować swoje emocje i tego, czym jest konieczność opieki nad drugą osobą. Kiedy mówimy o przytulankach, natychmiastową myślą jest najczęściej miś. Jednakże wszechświat tych zabawek jest niezmiernie okazały i znajdziemy w nim wiele innych pluszowych zwierzaków, które maluchy w mgnieniu oka polubią.

Galeria Bukowski - ręcznie szyte pluszowe misie
Galeria Bukowski – ręcznie szyte pluszowe misie

Pluszaki – zwierzaki znane najmłodszym z codziennego życia

Podczas spaceru z rodzicami maluchy szybko zauważają, że niektóre dzieci pojawiają się w towarzystwie psów, a nieraz także kotów. Tak samo wizyty u znajomych mających domowych pupili wzbudzaja u najmłodszych ciekawość odnośnie zwierząt i chęć posiadania własnego. I chociaż koty i psy to ogromna odpowiedzialność, naszą pociechę może przygotować na nią stosowna zabawka.

Psiaki

Pluszowe pieski sprzedawane w sklepie Galerii Bukowski to przytulanki wzorowane na wizerunkach prawdziwych ras, m.in. pudla. Ich futerko, którego długość dobrana jest do rasy pieska, jest niesłychanie miękkie i delikatne w dotyku. Z taką zabawką dziecko może ćwiczyć się w wyprowadzaniu pluszowego czworonoga na spacer lub karmieniu go o konkretnych godzinach, co spowoduje, że po pewnym czasie nauczy się systematyczności i poprawnej opieki nad swoim przyszłym, prawdziwym zwierzątkiem.

Koty

Inne kochane przez dzieci pluszaki wzorowane na udomowionych pupilach to kotki i króliki, z których te drugie cieszą się dużą popularnością, szczególnie wśród dziewczynek. Cechą charakterystyczną oryginalnych pluszowych kotów uszytych przez Galerię Bukowski są ich wibrysy, które odwrotnie do większości maskotek nie są zrobione z plastiku, a z delikatnego sznureczka. Również ich uśmiechy i nosy są wyszywane nicią. Pluszowe koty szyte są w dwóch rozmiarach – te mniejsze posiadają cechy kociąt, a większe – dorosłych zwierząt. Różnicę można spostrzec nie tylko po pyszczkach maskotek, ale też po ich posturze.

Króliczki

Pluszowe króliczki to tymczasem seria maskotek, w której zarówno dzieci, jak i nastolatki, znajdą swojego faworyta. Maluchy szaleją za pluszowymi królikami Kanini, z długimi, oklapniętymi słuchami oraz pokaźnymi brzuszkami. Z króliczków tych można stworzyć całą rodzinkę, bowiem występują one w 2-ch rozmiarach – 15 oraz 25 centymetrów. Chłopcy na pewno pokochają króliczych towarzyszy z elegancką kokardką u szyi, a dziewczynki duże i małe króliczki z linii Princess. Natomiast dorośli, którzy wierzą, że zwierzątka te przynoszą kreatywność i szczęście, mogą dopiąć do kluczy maleńki pluszowy breloczek.

Pluszowe egzotyczne zwierzaki

Kolejną grupą maskotek są te, wyglądające jak egzotyczne zwierzątka. Maluchy mogą założyć w swojej bawialni mały ogród zoologiczny, w którym znajdą się m.in. słonie lub pingwiny, i tak spędzać mnóstwo dni bawiąc się z opiekunami. Dużo uwielbianych przez dzieci maskotek to też zwierzątka kojarzone z typowo wiejskim życiem, przykładowo rezolutne świnki, a także te zamieszkujące lasy, jak jeżyki czy też sówki. Te ostatnie to znakomity podarek dla uczniów zaczynających naukę w szkole. Sowy są wszak uosobieniem mądrości i – postawione na biurku – mogą stać się motywacją dla uczniów.

Kupuj bezpieczne pluszaki najwyższej jakości

Wybierając pluszaki dla dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na samo ich wzornictwo, ale także to, czy są bezpieczne oraz jakość ich wykonania. Pluszaki dla dzieci winny bezwzględnie spełniać wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa, ich szwy winny być mocne, a materiał, z którego są wytworzone, nie może być przyczyną uczuleń. Rodzic powinien także sprawdzić, czy pluszak nie posiada plastikowych, niewielkich detali, które mogłyby się poluzować i być zjedzone przez malucha.