Lampy solne – zdrowotne właściwości

Po więcej szczegółów o sklep lampy solne kliknij tutaj.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły rozległą popularność. Należy przyznać, iż są niesłychanie estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, gwarantującym nastrojową aurę. Jakkolwiek czy wiesz, iż korzystanie z lamp solnych może przynosić także korzyści rekonwalescencyjne?

Lampy solne – charakterystyka produktu

Lampy solne to nie jedynie piękne dekoracje mieszkalnych wnętrz, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, by pomieścić w środku żarówkę. Przeważnie bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, nadaje ciepłe, delikatne światło, tworząc sympatyczną aurę w pomieszczeniu.

Lampa solna – działanie

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji atmosfery. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod wpływem ciepła transmitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Naturalnie dlatego lampy solne nazywane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie czy też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości lecznicze posiadają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze może przynieść ulgę osobom z kłopotami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, przekazywane przez lampy solne, stwarza przyjemną atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, posiadają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy twierdzą, że jony ujemne przekazywane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, innymi słowy zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie wyłącznie modne dodatki do wnętrz, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego nastroju.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]