Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednakże sporo typów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one inną budową i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Które surowce można magazynować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?
Kontenery na odpady – rodzaje i ich główne zastosowanie
Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, rozebrane elementy okien i drzwi, jak również zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie ciekłej lub półpłynnej najlepiej nadają się kontenery uszczelniane.
Kontenery plandekowe – szybki rozładunek
W przypadku ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest momentalne rozładowanie kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są głównie dla magazynów oraz przedsiębiorstw transportowych.
Siedziba:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia
Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail:
[email protected]
Podobne wpisy
Rodzaje stropów
Kawa – co naleźy o niej wiedzieć
Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?