Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Chcesz zamówić listwę podłogową? Powinieneś odwiedzić ten adres

Z pozoru są niewiele wnoszącym detalem, jednakże ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wystrój mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, by nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i doskonale komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że kupimy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]