Jakie właściwości i możliwości zastosowania ma sól himalajska?

Jeśli chcesz zamówić prawdziwą sól himalajską, powinieneś odwiedzić ten adres.

Sól himalajska już od dziesięcioleci gości na naszych stołach. Czy wiesz jednak, iż posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Czym jest sól himalajska?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie fenomenalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i kolor.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, że jest w znacznym stopniu bardziej pożywna aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich problemach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: co poniektórzy sugerują, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia oraz stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, w głównej mierze magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Ponadto sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że ma prawo pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp i świeczników solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Okazuje się, że sól himalajska to nie jedynie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Ablucji solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką czy też świeczką tealight tworzą śliczny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]