Drenaż limfatyczny – w jakim celu stosuje się aparaty do presoterapii?

Więcej o aparacie do drenażu limfatycznego na carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której zadaniem jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje za każdym razem do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do drenażu limfatycznego symulujące masaż wykonywany ręcznie. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem poszczególnych przegród rękaw naciska na kończynę, wspomagając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest multum powodów do zastosowania zabiegu presoterapii. To m.in. zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu cellulitu bądź wspomagająco podczas procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – aparaty do presoterapii do użytku domowego

Sporo opcji wykorzystania urządzeń do presoterapii przysłużyło się pozytywnie do rozwoju tych aparatów. Współcześnie osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą mobilnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Urządzenia CarePump są kompaktowe i stosunkowo lekkie, toteż bez problemu można zabrać je w podróż, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być obowiązkowo uzgodnione z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to m.in. zaburzenia rytmu serca czy stany zapalne, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]