Problem pułu zawieszonego w powietrzu dotarł już do świadomości statystycznego obywatela naszego kraju i z rzadka bywa bagatelizowany. Polacy mają świadomość, że jakość powietrza, które każdego dnia wdychamy, silnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Póki nie zostaną wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy jest zmuszony zatroszczyć się o swoje zdrowie, np. poprzez zaopatrzenie się w oczyszczacz powietrza.
Oczyszczacze powietrza – urządzenia od popularnych producentów
Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się dużego stężenia PM2,5 oraz PM10, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu schorzeń układu oddechowego podatni są przede wszystkim mieszkańcy metropolii oraz okolic w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydalających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne używanie oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie szkodliwego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak np. Meaco, GREE bądź Airdog, od lat obecne są w asortymencie polskich sklepów, zatem nie jest to w tej chwili coś nowego na naszym rynku. Co ważne, poza eliminacją z atmosfery drobinek pyłu, często posiadają one także inne dodatkowe funkcje.
Rodzaje i rola oczyszczaczy powietrza
Oczyszczacze powietrza sprzedawane są w wielu rozmiarach, wobec tego łatwo znajdziemy sprzęt najlepsze do danej kubatury mieszkania. Oczyszczacze są niezbyt ciężkie, zatem bez wysiłku daje się przenieść je między pomieszczeniami. Nie licząc usuwania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, zatrzymują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą być źródłem szeregu reakcji uczuleniowych czy też chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje oraz nawilża powietrze, co tworzy w mieszkaniu rześką atmosferę, a równocześnie umożliwia spokojniejszy sen. Część urządzeń ma także czujniki wykrywające wysokie stężenie CO2. Korzystanie z oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim alergikom.
Podobne wpisy
Zabiegi limfatyczne w placówkach i w domu
Łańcuchy na koła – co warto o nich wiedzieć?
Choroba Baastrupa – charakterystyka i możliwości rehabilitacji: ćwiczenia oraz fizykoterapia