Czy lampa solna ma pozytywny wpływ na zdrowie?

Dowiedz się, gdzie zamówić lampę solną.

Niewielkie ozdoby z kamienia i innych minerałów od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z przeróżnych wycieczek po świecie, a niekiedy kupujemy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednak są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne występują w 3 kolorach

Lampy solne pięknie się prezentują i bez problemu można je dopasować do aranżacji pomieszczenia, ponieważ kupimy je w 3 kolorach (szarym, białym, różowym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, ponieważ nie ma brył soli o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im regularne kształty, m.in. walca lub kuli.

Lampa solna – dzięki niej szybciej się wyciszysz

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, czyli wytwarzania ujemnych jonów, które równoważą te wyzwalane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest uspokajający i przyjemny, zatem zaleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza stres albo bezsenność, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich także cudowne świeczniki i pojemniki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli używa się w gastronomii oraz dekoracji domów.

Siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]