Zdiagnozowano u Ciebie AMD? Czas na terapię 2RT

Poszerz swoją wiedzę o AMD Kraków.

Choroba AMD, inaczej starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób starszych i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Obecnie kliniki okulistyczne świadczą pomoc w korekcji tej przypadłości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.

Nadwaga i inne możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to element siatkówki oka znamionujący się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to dzięki niej nasz wzrok jest wyraźny. AMD jest dolegliwością, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku i zaburzeniem obrazu. Wyróżniamy postać mokrą oraz suchą tej choroby. Na zwyrodnienie plamki żółtej cierpią przeważnie osoby po 50. roku życia, natomiast zespół przyczyn choroby nie został jeszcze w pełni zidentyfikowany. Zakłada się jednak, iż powodem zwyrodnienia plamki żółtej może być szkodliwy tryb życia – m. in. uzależnienie od tytoniu, długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV lub nadwaga. Kluczowe mogą być również czynniki genetyczne oraz różne choroby współistniejące, takie jak hiperglikemia bądź hipertensja. Nowoczesna medycyna wytworzyła jednakże techniki, które skutecznie leczą to schorzenie. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT działa efektywnie na suchą postać AMD.

Zabieg 2RT – jak przebiega?

Laser nanosekundowy 2RT oddziałuje na zmienione komórki oka i jednocześnie nie wywołuje uszkodzeń w receptorach siatkówki. Terapia ta jest bezpieczna co sprawia, iż może być wykonywana u różnych grup chorych narażonych na wadę bądź utratę wzroku. Metoda laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się oraz spowalnia procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT polepsza metabolizm siatkówki i jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – w czasie zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Praca lasera nanosekundowego 2RT trwa tylko parę minut, a zanim lekarz przystąpi do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]