Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Strona o zdrowiu - strona na miarę Twoich potrzeb.

Internet to miejsce, gdzie niesłychanie szybko można zdobyć informacje o każdej sferze życia. Internauci mają zwłaszcza słabość do pytania w Google o sprawy medyczne, nierzadko nawet poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u specjalisty godzinami surfowania po sieci z nadzieją na własnoręczne odszukanie odpowiedzi na palący problem. Jednak czy to dobry model korzystania z wiedzy dostępnej na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal wiedzy o zdrowiu nie może być alternatywą dla profesjonalnej konsultacji lekarskiej

W gąszczu treści o zabiegach estetycznych, odżywianiu i medycynie dostępnych w sieci znajdzie się sporo rzetelnych artykułów pisanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi pasjonujących się daną tematyką i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Lecz korzystanie z porad umieszczanych na portalach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a nawet nie może!) opierać się na uznaniu ich jako alternatywy dla kontaktu z lekarzem. Blog o zdrowym stylu życia, jeśli dostarcza rzetelnych informacji, może natomiast być użytecznym źródłem pobocznej wiedzy, która uprości użytkownikowi nawigację po świecie usług medycznych. Artykuł przedstawiający objawy poprzedzające jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej zakomunikować swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu. Z kolei przeczytanie w sieci wnikliwego opisu zabiegu objaśnionego prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i zminimalizować stres z nią związany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl