Na czym polega ten zabieg skleroterapii?

Na revitae.com.pl znajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o skleroterapii.

Żylaki to niezmiernie pospolita przypadłość, którą z upływem lat odkrywa u siebie spory odsetek osób dorosłych. Powoli do ogólnej świadomości przebija się fakt, że leczenie żylaków nie musi być już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Widoczne na skórze pajączki naczyniowe oraz żyłki są wszak również oznaką problemów zdrowotnych powiązanych z żyłami, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Z tej przyczyny do gabinetów medycyny estetycznej regularnie zgłaszają się pacjenci poszukujący metod ich usunięcia. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg ze stosowaniem niezmiernie cieniutkich igieł

Skleroterapia, którą często nazywa się także ostrzykiwaniem żylaków, to współcześnie już standard w leczeniu pajączków naczyniowych, żył siateczkowatych oraz żylaków. Zabieg ten polega na dożylnej iniekcji preparatu chemicznego (występującego w postaci pianki lub płynu), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków jest zabiegiem zasadniczo bezbolesnym, ponieważ podczas zabiegu używa się nadzwyczaj cieniutkie igły. Liczba wkłuć wykonywanych w trakcie zabiegu zależy od grubości żyły oraz wielkością leczonego obszaru. Skleroterapia może być uzupełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako odrębną metodę leczenia żylaków. Należy zaakcentować, iż skleroterapia nie daje błyskawicznego efektu, więc z reguły wykonuje się ją w sekwencjach trzech lub więcej zabiegów, a ich liczbę wyznacza lekarz specjalista na podstawie analizy sytuacji zdrowotnej danego pacjenta.

Kiedy nie można przeprowadzić skleroterapii?

Jak w większości procedur medycznych, również przy skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Nie można przeprowadzić jej u osób cierpiących na choroby serca, zakrzepicę żył powierzchownych i miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie zgodzi się także na ostrzykiwanie żył u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, a także u pacjentów, u których wykryto skłonność do alergii, w tym przede wszystkim na wykorzystywany podczas zabiegu sklerosant.

Siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]