laser wysokoenergetyczny

Laser wysokoenergetyczny – jak leczy wiązka podczerwieni

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie zogniskowaną wiązkę podczerwieni. Po przyłożeniu do skóry chorego specjalnej sondy połączonej z aparatem, dociera ona do głębokich tkanek, gdzie wykazuje wielorakie działanie. Po pierwsze stymuluje tkankę mięśniową, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To skutkuje redukcją odczuwania bólu, a także przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nic więc dziwnego, że ta metoda leczenia zyskuje popularność.

Laser wysokoenergetyczny – gdzie go stosujemy?

Laser wysokoenergetyczny może być stosowany do rehabilitacji niemal wszystkich części ciała. Nierzadko jest wykorzystywany przez personel opiekujący się zawodowymi sportowcami – bardzo dobrze nada się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach i leczący następstwa kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, achillodynia czy stłuczenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są również używane między innymi w leczeniu dyskopatii szyjnej, haluksów, rwy kulszowej oraz różnego rodzaju neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny może być również pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – urządzenia

Lasery wysokoenergetyczne są wytwarzane przez specjalne aparaty. Do tego typu urządzeń dołącza się przewodowe sondy, które następnie przykłada się do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną konstrukcję i, co za tym idzie, różny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy prysznicowe, punktowe, a także skanerowe wysyłające światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]