Jonizator powietrza – pozbądź się pyłu i wirusów

Próżno szukać kogoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To wrażenie orzeźwienia wytwarzają jony ujemne, które tworzą się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a również są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu oczyszczają powietrze, mają pomyślny wpływ na nasze samopoczucie i środowisko oraz tłumią nieprzyjemne zapachy.

Jonizator powietrza – zdrowa ujemna jonizacja?

Jonizacja zachodzi w rezultacie wpływu intensywnego pola magnetycznego, wyładowania elektrycznego lub wydzielania się ogromnej ilości ciepła. Obecnie większa część z nas przebywa w sąsiedztwie setek urządzeń, takich jak telewizory, drukarki czy komputery, które wysyłają pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach mocno zurbanizowanych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego żeby znowu poczuć czystą i świeżą atmosferę w mieszkaniu, warto skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – czy warto?

Proces jonizacji stosowany jest głównie w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wychwycić niebezpieczne bakterie i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Jednocześnie oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam odpowiednio odprężyć się i oddychać pełną piersią. Mając na uwadze fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze redukuje poczucie permanentnego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w przychodniach medycznych, placówkach oświaty, biurach czy instytucjach publicznych, czyli wszędzie tam, gdzie istotne jest skupienie się na realizowanych zadaniach.