Jakie wady wzroku wyleczysz w klinice okulistycznej?

Skieruj się na voigtklinikaoka.pl, aby znaleźć informacje o operacji wzroku Kraków.

Dobry wzrok to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować uciążliwe i częstokroć groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien zgłosić się na badania do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny oraz bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korygowanie wad wzroku ograniczało się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, presbiopii, krótkowzroczności, a także szeregu rzadszych chorób. Niezmiernie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się dużą skutecznością. Taka korekta wzroku jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, a pacjent szybko wraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje wykwalifikowana kadra lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią technikę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Optometryści przyjmujący w klinice okulistycznej dysponują najnowocześniejszym ekwipunkiem diagnostycznym, dzięki czemu mogą rozpoznać nawet mało rozpowszechnione dolegliwości oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego leczenia polegają m.in. na modelowaniu rogówki przy pomocy metody Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego lekarze przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest metodą niezbędną w wykrywaniu jaskry, stanów zapalnych, a także innych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej wykonuje się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wad wzroku to oczywiście nie wszystko – specjaliści okuliści poradzić sobie również z innymi przypadłościami, np. ciałem obcym w gałce ocznej czy pozbyciem się kaszaków.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]