FemtoLASIK, EBK, LASEK – metody korekty wad wzroku

Na voigtklinikaoka.pl znajdziesz więcej szczegółów o femtoLasik Kraków.

Korekta laserowa wzroku to obecnie najbardziej popularna metoda korekcji astygmatyzmu, presbiopii, myopii czy hyperopii, aczkolwiek mało pacjentów jest świadomym tego, że zabiegi te są realizowane przy pomocy różnorodnych technik.

Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna i bezinwazyjna metoda korekty wzroku

FemtoLASIK (często zwany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkiem bezpieczna oraz nie wywołująca bólu metoda korekcji takich wad jak dalekowzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i u niektórych pacjentów starczowzroczność. Sam zabieg nie jest długi – wprawny optometrysta potrafi przeprowadzić go w kwadrans. Atutem tej metody jest to, że pacjentowi nadzwyczaj szybko wraca ostrość wzroku – praktycznie w przeciągu dnia po zabiegu może wznowić swoje normalne czynności. Zabieg przebiega w dwóch etapach i w przeciwieństwie do metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy pomocy skalpela. Podczas zabiegu FemtoLASIK w pierwszej kolejności przy użyciu lasera femtosekundowego rozdziela się płat rogówki o grubości ok 0,1 milimetra, a w drugiej fazie przeprowadza się formowanie rogówki z zastosowaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest tymczasem pewnym wariantem zabiegu FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta wykonuje mapę rogówki i na jej bazie koduje wszelkie ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu wykonuje się u pacjentów z hyperopią i astygmatyzmem, których rogówka cechuje się nietypowym kształtem.

Pozostałe zabiegi korekty wzroku

Nie tak popularne metody korekty wzroku to przykładowo:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z rozmaitych powodów nie jest rekomendowane użycie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu oka z rogówki zdejmowany jest nabłonek (odbudowuje się on później naturalnie), a następnie kształtuje się rogówkę przy pomocy lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, dlatego że laser nie dochodzi w głębsze warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże zastosować wyłącznie do korekty nieznacznych wad wzroku.

Siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]