Dom bez dymu, wirusów i kurzu – o oczyszczaczu powietrza

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jakże istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: dym tytoniowy, pyły zawieszone PM2.5, kurz, spaliny samochodów czy wirusy i bakterie. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy domu?

Oczyszczacz powietrza – co usunie?

Obecnie najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość drobin zanieczyszczenia, które będą wyłapane w ich filtrze. Oczyszczacze o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wyłapują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Przetestuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny poziom filtracji. Wyłapują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, która przyczynia się do zmniejszenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są energooszczędne oraz proste w użyciu.