Znajdź filtr minipleat
Przyznajmy to otwarcie: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym względem Polska zajmuje jedno z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Każdego dnia przekazywane są kolejne raporty o przekroczeniu dozwolonego stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i w związku z tym też cały czas poszukiwane są efektywne rozwiązania, pomagające radzić sobie ze wzrastającym zanieczyszczeniem, głównie w miejscach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest nadzwyczaj istotne (przykładowo w budynkach służby zdrowia).
Uniwersalne filtry minipleat
Filtry High Efficiency Particulate Air (HEPA), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, znane i stosowane są od lat 70-tych. Są obecne między innymi w odkurzaczach oraz pokojowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach instalowanych w biurach, obiektach użyteczności publicznej lub budynkach mieszkalnych wspaniale sprawdzą się filtry dokładne mini-pleat, które w zależności od klasy są w stanie wyłapać pyły PM2.5 (klasa filtracji F7) i PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak dym tytoniowy, pyłki roślin bądź włókna. Wybierając filtry dokładne F7 lub F9 warto wziąć pod uwagę nie tylko ich skuteczność, ale również jakość ich produkcji. Te wytwarzane przez polską firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę charakteryzującą się znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom wilgotności, temperatury). Wydajny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest aluminiową siatką od strony wlotu powietrza. W filtrach minipleat papier filtrujący ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem poliuretanowym, co sprawia, iż produkty te mają wysoką żywotność. Filtry F7 i F9 dostępne są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego odbiorcy.
Filtry HEPA H13 oraz H14 – tam gdzie powinno się spełnić najwyższe standardy czystości
Do wykorzystania przemysłowego wymagane są z kolei filtry o kategorycznie wyższej przepustowości, którą zapewniają filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy pakietu filtrującego są w nich równomiernie oddzielone przez separatory z aluminium, a solidna konstrukcja, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, jest odporna na zmiany temperatury i wilgoć, co pozwala na sprawną pracę w ciężkich warunkach (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie trzeba zachować najwyższe standardy sterylności powietrza, np. w przemyśle optycznym.
Fotografia dzięki uprzejmości marss.pl.
Siedziba:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz
Tel.: +48 43 827 10 46
Podobne wpisy