Uszczelnianie okien drewnianych – zadbaj o komfort domowników

Jeśli potrzebujesz zamówić uszczelnianie okien drewnianych, skieruj się na www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na samopoczucie domowników w dużym stopniu rzutuje stan techniczny okien. Okna chronią mieszkanie przed wilgocią i zimnem, ale również izolują je od zewnętrznych hałasów. Nieprawidłowo wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują stosownych warunków, co nie tylko niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zadbać o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Nieszczelne okna – o czym należy wiedzieć?

Według specjalistów, przegląd stanu technicznego okien należy przeprowadzić co najmniej raz w roku. Nie warto tego lekceważyć, bo po tym okresie potencjalne mankamenty mogą stać się na tyle poważne, że nie usunie ich zwykła regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej siły należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki ciepła.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych surowców, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego śruba ulokowana na wewnętrznym boku ramy) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wiatrem, wilgocią, a także niskimi i wysokimi temperaturami mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i fachowych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej zrobimy zostawiając to profesjonalnej firmie, która oferuje uszczelnianie okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale także i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]