komunia kraków

Przygotowanie przyjęcia komunijnego – ja je dobrze zaplanować?

Przyjęcie komunijne jest dla pociechy identycznie wyczekiwanym zdarzeniem, co samo przyjęcie sakramentu. Nic w tym dziwnego, bo to na ogół pierwsza faktycznie wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko ma świadomość, iż wszyscy goście skupieni są jedynie na nim. Z tej przyczyny rodzice starają się, żeby ten dzień pozostał na lata w jego wspomnieniach.

Lokal na komunię – zarezerwuj natychmiast jak będzie ustalona data wydarzenia

Jeszcze przed wysyłaniem zaproszeń na sakrament rodzice muszą określić czy ugoszczą rodzinę we własnym domu czy niezbędne będzie wynajęcie lokalu. Poczęstunek dla gości w mieszkaniu jest najczęściej możliwe wówczas, jeżeli aranżujemy uroczysty obiad tylko dla wyjątkowo bliskiej kilkunastoosobowej rodziny, jednakże to już rzadkość. Obiady komunijne przeistoczyły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zaprasza się nawet ponad setkę gości, z tej przyczyny przeważnie organizowane są w restauracjach albo domach weselnych. Jeśli planujemy wynająć najodpowiedniejszy lokal, powinno się rozpocząć poszukiwania sali, natychmiast jak będzie ustalona data komunii. W okresie komunijnym dużą trudnością może okazać się również zatrudnienie wolnej firmy cateringowej, stąd polecamy wybrać takie miejsce na organizację przyjęcia, które współpracuje na stałe z doświadczonym dostawcą cateringu, wyspecjalizowanym w opracowaniu menu na komunię. Kluczowe jest też to, by sala na komunię zlokalizowana była tak, by dojazd wszystkich uczestników imprezy z kościoła był szybki i komfortowy.

Organizacja przyjęcia komunijnego – zadbaj o zdjęcia na pamiątkę

Rozważ wynajęcie fotografa, który upamiętni na zawsze ten dzień – nie tylko ceremonię w kościele, ale też następujący później obiad dla zaproszonych. Obyczajem stały się także stylizowane sesje zdjęciowe pociechy w komunijnej szacie oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Sala na komunię musi więc oferować zachwycające, estetyczne pomieszczenia. Kolejnym atutem będzie dostęp do pobliskiego ogrodu, w którym przy dobrej pogodzie można będzie urządzić sesję zdjęciową w plenerze. Sposobność wyjścia do ogrodu to także atrakcja dla kilkuletnich gości imprezy komunijnej – jeżeli będzie ich spora grupa, radzimy wziąć pod uwagę zatrudnienie animatora, który zajmie dzieci interesującymi grami.
Naturalnie, goście przyjęcia komunijnego kupią podarunki dla dziecka. Rodzice na ogół zgadzają się na pełną dowolność z tym obszarze. Jakkolwiek w zaproszeniu można zaznaczyć, że nie zgadzamy się na pewne rodzaje podarunków, przykładowo kosztowną biżuterię albo zabawkowe pistolety.

Siedziba:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]