Proteza czy implantologia? Co wybrać?

Niegdyś osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, by używać sztucznych szczęk. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Dlatego tak sporym uznaniem wyróżniają się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, ale także mają sporo innych plusów. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie trwałych rezultatów, do zera zmniejszając prawdopodobieństwo poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębów.

Współczesne metody implantologii

Współcześnie implantologia stosuje dwa rodzaje implantów – najpopularniejsze o długości 1 cm oraz nieco mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, a organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast pozwala na duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po dziewięćdziesięciu dniach. Do tej pory musi stosować zimne okłady, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać tytoniu, bardzo ciepłych potraw oraz alkoholu. Ważne jest też wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zwalczają dyskomfort i obrzęk.

Implanty zębów – jakiemu lekarzowi powierzyć?

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak ważne jest to, aby wybrać właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych pomyłek i problemów ze zdrowiem? Słusznie postąpimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi ze sporym stażem oraz pozytywnymi opiniami wcześniejszych pacjentów. Gdzie je wyszukać? Przede wszystkim w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska lekarza na pewno trafimy na ważne wskazówki.