Krótko o usuwaniu infekcji i wirusów z WordPress

Na wpmagus.pl sprawdzisz, jak zamówić usuwanie infekcji WordPress

WordPress okazał się w mijających latach tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz witryn internetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się już na setki milionów. Powszechność korzystania z tego CMS-a sprawia, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania witryny, konieczne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zainfekowaną stronę na WordPress?

Strona internetowa wysyła niechcianą pocztę? Logowanie jest uniemożliwione? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? To raptem parę z możliwych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich sytuacjach nieodzowne jest błyskawiczne działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a w konsekwencji przywrócenia witryny internetowej do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań, ponieważ usuwanie wirusów z WordPressa przeważnie wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Usuwanie malware ze strony internetowej – drobiazgowy przegląd plików oraz baz danych strony

Spece podejmujący się usuwania malware ze stron opartych na WordPressie w ramach swoich czynności naprawczych prowadzą gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, jak również kod wykorzystanych na stronie wtyczek oraz motywów. W toku czyszczenia zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, obniżające niebezpieczeństwo ponownej ataków. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem dodania strony do wykazu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z CMS-a eksperci mogą podjąć także niezbędne czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Regularne uaktualnianie CMS-a i używanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie istotne, ponieważ likwidacja wszystkich efektów zawirusowania nie jest gwarancją, że taka sytuacja nie zdarzy się w późniejszym okresie.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]