coach psycholog, coach biznesu

Kiedy warto wesprzeć się doświadczeniem coacha kariery?

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach wymaga regularnego dopasowywania się do jego aktualnych potrzeb, a przy tym jest niesłychanie konkurencyjny. Dlatego tak istotny jest nie tylko rozwój zawodowy indywidualnego pracownika, ale także efektywna organizacja pracy dużych grup pracowników w przedsiębiorstwach. W takich działaniach warto wesprzeć się praktyką jakimi dysponuje doradca zawodowy.

Sesje z coachem psychologiem – rozwiń nowe umiejętności zawodowe

Doświadczony coach psycholog służy pomocą w poszerzeniu zakresu kompetencji danej osoby, przygotowuje ją na kolejne wyzwania zawodowe i zachodzące zmiany. Sprawia to, że może ona dużo skuteczniej nabywać nowe kwalifikacje, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale także daje szersze perspektywy kariery. Coach koncentruje się na postanowieniach oraz ambicjach klienta, stąd sesje coachingowe każdorazowo są spersonalizowane, zorientowane na zrealizowanie określonych zadań. Kto przeważnie decyduje się na sesje coachingowe? To najczęściej dyrektorzy czy prezesi firm, którzy pragną poszerzyć swoje umiejętności w obszarze nadzoru i planowania pracy.

Współpraca z doradcą zawodowym – pierwsze spotkanie oraz poznanie ambicji klienta

Fundamentem dającej pozytywne wyniki współpracy z coachem biznesu, jest drobiazgowe poznanie klienta. Dlatego inicjujące spotkanie z coachem koncentruje się na dokładnym wyznaczeniu ambicji i oczekiwań klienta, zapoznanie się z jego sytuacją zawodową, umiejętności, największych sukcesów i niepowodzeń zawodowych. Pomaga to rozpoznać, czy najodpowiedniejszą strategią rozwoju będzie doradztwo czy może coaching oraz wstępnie wybrać częstotliwość i ilość sesji niezbędnych do osiągnięcia zaplanowanych efektów. Spotkanie wstępne nie musi przebiegać z coachem oko w oko – można połączyć się przez komunikator czy też telefonicznie. Po zakończeniu ustalonej serii spotkań coach przygotowuje podsumowanie całego procesu. Wyszczególnia w nim, które postanowienia zostały osiągnięte oraz gdzie ewentualnie niezbędna jest kontynuacja pracy.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]