Gdzie wykonać badania psychologiczne kierowców?

Zleć badania psychotechniczne Bielsko na http://www.badaniabielsko.pl.

Na bezpieczeństwo na drogach w szczególnej mierze wpływają umiejętności obsługujących jeżdżące po nich samochody. Szczególnie istotne okazuje się to w przypadku kierowców profesjonalnych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów i komunikacji miejskiej. W ich sytuacji istotne są zarówno umiejętności, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich profesji w myśl przepisów muszą w odpowiednim terminie przechodzić badania psychologiczne kierowców. Warto zatem powiedzieć na ich temat kilka zdań. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym polegają tego typu badania psychotechniczne? I, co najistotniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Czego spodziewać się na badaniach psychotechnicznych kierowców?

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co 5 lat. Ta zasada nie dotyczy jednak specjalistów, którzy skończyli 50 lat – muszą bowiem wykonywać je co 30 miesięcy. Badania psychologiczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Przybierają one formę konwersacji z kierowcą, podczas której odpowiada on na pytania na temat wyborów w skrajnych przypadkach. Kolejna faza badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, zaś potem wykonywane są badania na specjalnych urządzeniach, w czasie których badana jest podzielność uwagi, umiejętność szybkiego reagowania, percepcja prędkości czy widzenie w ciemności.

Jak zwiększyć szansę podczas badaniach psychotechnicznych kierowców?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa rozmowę z psychologiem, który w jej trakcie powiadamia go, czy zaliczył badanie. Co ważne, musimy pamiętać, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców możemy na szczęście nieco podnieść. W jaki sposób? W sieci dostępne są różne filmy prezentujące działanie urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by wcześniej przekonać się, jak one funkcjonują.

Siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]