Nie każde schorzenia uzębienia można wyeliminować zwykłymi metodami. Jeśli okazują się one nieskuteczne, ostatnim wyjściem bywa zwykle jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się na przykład w razie potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych kości, dużych ubytków zębów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład wszelkiego typu owrzodzeń lub guzów. Które techniki bywają zatem wykorzystywane w czasie kuracji pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza udać się, by leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam niemiłe niespodzianki?
Zabiegi przeprowadzane przez chirurga stomatologa
Z pewnością najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się usunięcia zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących nacięcia tkanek i dłutowania. W przypadku sporych uszkodzeń lub chorych po wypadkach potrzebne jest niekiedy odbudowanie kości – to też wchodzi w zakres obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista para się także terapią wszelkich schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – na przykład wspomnianych wcześniej guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Warto więc powiedzieć parę zdań o tym, czym wyróżnia się dobry chirurg stomatolog i czym kierować się przy poszukiwaniach lekarza. Najważniejsze jest z pewnością to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne urządzenia i, co najważniejsze, leki przeciwbólowe. Duże znaczenie ma również atmosfera w poradni i stosunek dentysty do chorych – sporo mówią nam o nim opinie wcześniejszych pacjentów, a te wyszukamy między innymi w sieci bądź wśród bliskich.
Podobne wpisy
Zabiegi limfatyczne w placówkach i w domu
W jakim celu wykonuje się badania wysokościowe
Konsulting w przetargach. Kiedy warto?