biuro rachunkowe Katowice, księgowość Katowice

Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Prowadzenie księgowości w niewielkich przedsiębiorstwach jest zazwyczaj powodem niemałych kłopotów. Mikroprzedsiębiorstwa zwykle nie są w stanie przyjąć specjalisty na stałe, a ich szefowie często nie są gotowi sumiennie zarządzać budżetem. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści dzięki temu zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż poziom współpracy będzie zadowalający?

Co zyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na pomoc biura rachunkowego warto postawić głównie ze względu na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom od finansów, zyskamy pewność, iż możliwe kontrole fiskusa nie skończą się wystawieniem grzywien. Pomoc oferowana przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu i funduszy – nie musimy zajmować się finansami na własną rękę, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Należy również napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Obecnie nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, bowiem wiele spraw można koordynować z księgowym za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie rekomendujemy sugerować się wyłącznie jego cennikiem – podejrzanie niskie koszty obsługi zwykle zwiastują jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy uzyskali odpowiednie uprawnienia, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej bądź certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wystawiało Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]