Jeśli chcesz zamówić srebro bulionowe, skieruj się na tę stronę.
Monety bulionowe, nazywane także lokacyjnymi, są kolejną opcją dla osób chcących inwestować swoje pieniądze w kruszce. Owszem, najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym rodzaju inwestycji jest złoto, niemniej jednak w ostatnich latach coraz więcej mennic krajowych zaczęło emitować srebrne monety bulionowe, które szybko zdobyły wiernych sympatyków, w szczególności wśród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.
Monety kolekcjonerskie czy srebro bulionowe – różnice
Można rzec, iż srebrne monety bulionowe są wręcz nowością na rynku inwestycyjnym. Bite są w mennicach kilku krajów, i to raptem od lat 80-tych ubiegłego wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Choć znane są inwestorom już od prawie 5 dekad, ich oferta nie jest wciąż tak duża jak pokrewnych monet ze złota. Srebrne monety bulionowe są jednakże świetnym wyborem dla osób chcących urozmaicić swoje środki finansowe, a które boją się inwestować w odpowiednio kosztowniejsze monety kolekcjonerskie ze srebra lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w złoto czy też platynę. Dlaczego monety bulionowe uważa się za rozsądniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w momencie emisji zawsze znacznie przewyższa wartość metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego w największym stopniu ogólny wydatek poniesiony przez producenta na wybicia monety (między innymi stworzenie przez artystę unikatowego wzoru i przygotowanie odpowiednich matryc). Istotne jest także to, że numizmaty kolekcjonerskie dostępne są w ograniczanej ilości sztuk, co natychmiast zwiększa na nie popyt. Nie oznacza to jednak, iż z roku na rok ich wartość będzie zawsze rosnąć! Należy mieć na uwadze, że tak jak jakikolwiek przedmiot kolekcjonerski, monety takie będą warte tyle, za ile zapragnie je kupić przyszły nabywca. Z kolei monety bulionowe ze srebra pozbawione są aspektu numizmatycznego (ich wygląd modyfikowany jest niesłychanie rzadko, a przy tym nie mają limitowanego nakładu), toteż ich wartość stricte związana jest z aktualną wartością srebra.
Srebro bulionowe – jakie monety kupimy od krajowych dystrybutorów?
Srebro jest tanim kruszcem inwestycyjnym, dlatego tez monety bulionowe z tego metalu rzadko wybijane są w wadze niższej niż 31,1 g, czyli 1 uncja trojańska. I choć nominał 1 uncji oraz próba srebra .999 to zasadniczo standard dla tych monet, u resellerów zamówimy też monety o ciężarze 2 oz, 10 oz, a nawet 0,5 kg. W sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu dostaniemy rozpoznawalne na całym świecie Kangury z Australii, Krugerrandy z Południowej Afryki czy austriackich Wiedeńskich Filharmoników o niekonwencjonalnym nominale 1,5 euro.
Siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]
Podobne wpisy
Automatyczna windykacja należności – poznaj skuteczne rozwiązanie
Kiedy i komu należy się zachówek
Kilka informacji o systemie rozliczeń SWIFT