Zaciski sprężynowe i ściągi szalunkowe – akcesoria szalunkowe

Dalsze informacje o akcesoriach szalunkowych.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wspierania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się w trakcie szalowania? Kiedy warto zaopatrzyć się w nie przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i przeznaczenie

Żeby szalunki używane do wykopów, stropowe czy ścienne były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi ściągi szalunkowe, sworznie napinające, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, rurki dystansowe, listwy fazujące czy pozycjonujące oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować odpowiedni odstęp pomiędzy poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący używany jest do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające stosowane są jako zaczepy pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie sposób nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ankr.

Dlaczego warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te mają w swojej ofercie najwyższej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w rozsądnych cenach.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]