Wynajem szalunków dla ekip budowlanych

Tu poznasz ofertę wypożyczalni szalunków

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technik. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często budowane są z drewna, ale można zaobserwować też konstrukcje zrobione ze stali, a niekiedy nawet tworzyw syntetycznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te pozwalają na osiągnięcie odpowiednich efektów. Jednak z uwagi na duże ceny nie zawsze ekipy remontowe mają własne szalunki. Gdy okażą się niezbędne, mogą wszak zwyczajnie je wynająć – tym bardziej, iż wynajem szalunków to obecnie naprawdę często wybierana usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno swoich szalunków okaże się dobrym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie budowy fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one do tego niezbędne. Jeśli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością naszej ekipy, warto rozważyć atuty, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Dlaczego dobrze na niego postawić? Przede wszystkim ze względów finansowych – wynajęcie szalunków kilka razy do roku okaże się bardziej korzystne niż ich kupno. Dobrze nadmienić także o wygodzie, gdyż przechowywanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować pokaźne koszty.

Która firma zapewni wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze przemyśleć to, która firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją wybrać? Najlepiej wybrać ofertę ekipy specjalizującej się w dostawach sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy gwarancję tego, że szalunki będą solidne oraz funkcjonalne. Naprawdę ważna będzie również obsługa kontrahenta – w sytuacji, gdy zbliża się czas rozpoczęcia prac nie możemy zaakceptować spóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze zaś skorzystać z sieci i sprawdzić, co o usługach danej firmy sądzą poprzedni klienci.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]