Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Jeśli szukasz wałka nierdzewnego, kliknij tu

W budownictwie szczególnie ważna okazuje się wytrzymałość stosowanych materiałów. Właśnie dlatego inwestorzy tak chętnie wybierają stal nierdzewną – jest to bowiem materiał bardzo solidny, a jednocześnie dość lekki. Ogromne znaczenie mają także jej walory estetyczne – domieszka chromu sprawia, że doskonale sprawdza się także jako materiał do elementów zewnętrznych. Ze stali antykorozyjnej wytwarza się rozmaite elementy, jednak najczęściej spotykane są wałki. Dlaczego wałek nierdzewny jest tak przydatny w architekturze? Do czego służą podobne elementy?

Zalety wałka nierdzewnego

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, wałek nierdzewny jest chętnie stosowany przez budowlańców głównie ze względu na jego solidność. Produkowany jest z dodatkiem chromu, co powoduje, że nie rdzewieje także przy ciągłym kontakcie z deszczem. Oprócz tego większość produktów tego typu jest wytrzymała na wpływ żrących substancji, dzięki czemu mogą być stosowane również w najcięższych warunkach.

Zastosowania wałka nierdzewnego

Ze względu na wielką wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w najróżniejszych zastosowaniach. Pręty tego typu najczęściej stosowane są w budownictwie, jednak zastosowanie tych wyrobów nie ogranicza się wyłącznie do tego. Są stosowane także w motoryzacji, stolarce meblowej i pozostałych sektorach przemysłu. Pręty oraz wałek nierdzewny są też cenione przez inżynierów hydrotechniki – styczność z wodą nie powoduje przecież ich rdzewienia.

Siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]