Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Znajdź domy góralskie.

Drewniana architektura przez lata była wypierana przez domy murowane. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, iż zainteresowanie nimi powoli się zwiększa. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują wszak mnóstwo atutów. Najistotniejszym jest niewątpliwie wygląd – dopasowują się tak do miejskiej, jak i rustykalnej zabudowy. Ważne okazuje się także to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, gdyż są wykonywane wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno może także pochłaniać promieniowanie pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, co powoduje, iż ich lokatorzy lepiej się wysypiają i dbają o swoje płuca.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najczęściej spotykanym typem domów drewnianych są oczywiście te przywodzące na myśl tatrzańską architekturę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym stylu. Nierzadko też widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite stylistyki – na przykład elementy murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zamówić również, jeśli chcemy wznieść je poza górami.

Któremu projektantowi powierzyć projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje w szczególności projekt, według którego został wybudowany. Dlatego stawiając na podobne rozwiązanie, warto sprawdzić wcześniejsze realizacje twórcy i przeczytać, co sądzą o nim wcześniejsi kontrahenci. Ważne jest, by w jego portfolio było wiele projektów domów góralskich – dzięki temu otrzymamy pewność, iż nasze zlecenie będzie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze też dowiedzieć się, czy architekt współpracuje z firmą, która wzniesie obiekt – dzięki temu inwestycja skończy się szybciej.

Siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]