Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Potrzebujesz sklejki Kraków? Wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Deski szalunkowe to podstawowy komponent szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednak zwykle stosowana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować obiekty z murami wykonanymi z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na utworzenie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jest nam potrzebna, a nie możemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Jeszcze kilka lat temu w szalunkach z reguły stosowane były deski z bloków drewna. Te jednakże były drogie, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – zazwyczaj niezbyt dobrze radziły sobie z zawilgoceniem. Dlatego współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z topoli, brzozy lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Kiedy jednak zamierzamy wybudować garaż lub dom własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich elementów szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Oprócz samych desek, firma oferuje też wynajem innych akcesoriów niezbędnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]