Charakterystyka dźwigarów i ich zastosowanie

Nie szukaj już więcej! Tu zaopatrzysz się w dźwigary.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Przy ich użyciu możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu ścian wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki są też potrzebne przy formowaniu stropów – wówczas ich istotnym modułem są dźwigary. Bez ich wykorzystania wzniesienie wielopiętrowego budynku byłoby niemożliwe. Dzięki dźwigarom sufit nie zapada się natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wytwarza się dźwigary? Gdzie można je dostać?

Z czego wykonane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na znaczne obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. W związku z tym jego główną cechą jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji oraz rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Powinny one być dokładnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem odporności na znaczne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak sosna, buk, topola czy olcha. Niezwykle ważne jest też stosowne zaimpregnowanie dźwigarów, które zabezpieczy je przed negatywnym działaniem wilgoci, klejów i innych ciekłych preparatów stosowanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem piętrowych budynków mają własne dźwigary. Ich kupno i magazynowanie generuje jednak pewne koszty. Natomiast przedsiębiorstwa, które rzadko akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów oraz innych części szalunków.

Siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]