Baseny kąpielowe – rodzaje i dodatkowe akcesoria

Dowiedz się więcej o basenach na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy prawie wszystkim kojarzy się z prestiżem, lecz jest to też ogromna wygoda, sposób na uprawianie sportu czy relaks. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętajmy jednak, by stawiać jedynie na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane oraz konserwowane przez profesjonalistów to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można wybrać?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa lub obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, wewnętrzne czy ogrodowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalistów jest więc kluczowe do jego budowy.
Poza tym istnieje olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne czy podłużne baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są również baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować koszty, przy projektowaniu i budowie basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, jednak nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniale prezentuje się na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również halę basenową lub ogród. Doskonałym wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z 3 do aż 6 miesięcy, a także zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć głównie do wypoczynku, warto zdecydować się na specjalne schody. Tego rodzaju artykułów jest jednak dużo więcej – jedne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Siedziba:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]