Projektowanie gabinetów medycznych. Co trzeba wiedzieć zakładając gabinet?

Chcesz sprawdzić, kto oferuje profesjonalne projektowanie gabinetów lekarskich? Nie zwlekaj! Koniecznie skieruj się na medicdesign.pl/.

Aranżacja gabinetu lekarskiego to nie tylko sprawa estetyki oraz wizerunku, ale też wiedzy. Odpowiednio zaprojektowany gabinet powinien dawać komfort zarówno pacjentom, jak i personelowi, ale również spełniać normy. O czym trzeba pamiętać, tworząc gabinet oraz komu należałoby to zadanie zlecić?

Planowanie gabinetów lekarskich – nie taka łatwa sprawa / Projektowanie wnętrz gabinetów medycznych to nie taka banalna sprawa / Organizacja wnętrza gabinetu lekarskiego nie jest łatwa

Prawidłowo zaprojektowany gabinet lekarski musi spełniać kilka warunków:

  • być wygodny dla pacjentów oraz dla lekarzy,
  • gwarantować bezpieczeństwo oferowanych usług,
  • estetycznie się prezentować,
  • spełniać normy.

Gabinet lekarski jako miejsce użyteczności publicznej powinien być zaprojektowany zgodnie z rozporządzeniami. To oznacza, iż:

  • minimalna powierzchnia gabinetu musi mieć 12 m2 dla pojedynczej praktyki lekarskiej oraz gabinetu stomatologicznego lub też 15 m2 dla gabinetu lekarza rodzinnego,
  • drzwi do gabinetu muszą mieć min. 95 cm szerokości,
  • łazienka ma mieć taką powierzchnię, która gwarantuje całkowity obrót wózka inwalidzkiego,
  • posadzka musi być antypoślizgowa, łatwo zmywalna, odporna na działanie specjalistycznych środków chemicznych i niechłonąca środków organicznych,
  • ściany w sąsiedztwie ujęcia wodnego muszą być zabezpieczone do wysokości 1,6 m nawierzchnią trwałą oraz nienasiąkliwą.

Właściwe projektowanie gabinetów lekarskich – komu je zlecić?

Znajomość rozporządzeń to nie wszystko. Osoby specjalizujące się w projektowaniu wnętrz gabinetów lekarskich dzięki własnemu dużemu doświadczeniu bardzo dobrze wiedzą, jakie materiały zastosować, aby pomieszczenie spełniało standardy, a jednocześnie przedstawiało się estetycznie i równocześnie możliwie jak najbardziej przytulnie. Eksperci od aranżacji gabinetu medycznego mają również świadomość, które kolory zastosować, żeby wywołać pozytywne emocje u pacjentów oraz personelu.

Obok estetyki niesłychanie ważna jest też funkcjonalność – dobrze oraz fachowo zaprojektowany gabinet lekarski musi być bezpieczny i komfortowy.

Siedziba:
Medic Design
ul. Łukasiewicza 1/A16
31-429 Kraków

Mob.: +48 668 648 646
E-mail: [email protected]