Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Jeśli chcesz kupić deskę panelową, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe prezentują się prawie tak, jak drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Atrakcyjne ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie łatwe i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe należy montować na suchym gruncie – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie możesz zapominać także o odseparowaniu paneli od podłogi – doskonale nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze przynajmniej jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Po ich kupieniu nie odpakowuj paneli – trzeba odstawić je na kilka dni, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Wszystko gotowe?

Jak układać panele podłogowe?

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od kąta pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie sprawdź je i znajdź ewentualne wady fabryczne, bowiem potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się również o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je wertykalnie do okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Podobnie jak inne wyroby z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]