Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

Kliknij w to miejsce, aby uzyskać więcej informacji o pięknych miejscach w Małopolsce.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Znane i nieznane miejsca w Małopolsce – odwiedź serwis opracowany specjalnie dla turystów

Żeby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak również o pokazach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której ekspresowo znajdą motele, hotele i kempingi, galerie i zabytki oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach województwa. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski także pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co więcej, dla tych, którzy z rozmaitych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące między innymi piękno małopolskiego folkloru, regiony agroturystyczne oraz zamek na Wawelu.

Przydatne rozmówki i rejestr ambasad – ważne informacje dla podróżników z zagranicy

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Newsy dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Niesłychanie pomocny dla cudzoziemców jest też dział Rozmówki, gdzie poznają najpopularniejsze słowa i zwroty, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie pobytu w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski.

Siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego