Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wyprawa

Sięganie po górskie szczyty to ambicja dużej części podróżników, którzy lubią ekstremalne eskapady. Niezatartych wrażeń niewątpliwie dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Globtroterów wabią przede wszystkim niepowtarzalne widoki, możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, jak również znikające już lodowce. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru i Mawenzi. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymusza solidną preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a zmienna pogoda sprawia, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny wyróżniać się dobrą kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dziennie.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw febris flava, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto również zaopatrzyć się w medykamenty przeciwko malarii. Przed atakiem choroby uchroni również należyta profilaktyka – używanie preparatów odstraszających owady, a także korzystanie z odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone kilkudobową aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]