Trekkingi w Himalajach – trasy wokół znanych ośmiotysięczników

Wycieczka Himalaje - ta niebywała oferta Was zadowoli.

Łańcuch Himalajów razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływa na to mnóstwo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć też o skrajnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań zawodowych himalaistów z całego świata. Nie dziwi nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie warto zaakcentować, że jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa też samo zaplanowanie podróży – kupno biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w wysokich okolicach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Himalaje lub Karakorum rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie świadczy to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ nierzadko przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Annapurna, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu mieszkańców Nepalu oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]