Trekkingi w Dolomitach – dlaczego warto?

Dolomity trekking. Zdobądź więcej informacji.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu na pewno znają na pamięć większość tras trekkingowych w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Tatrach oraz w Bieszczadach. Zdecydowanie są one porywające, jednakże osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie pragną zasmakować podekscytowania płynących z wycieczek po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z szlaków w polskich górach, skoro można zachwycać się cudownym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Alpejskie Dolomity – masyw górski, który trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w północno-wschodniej części Włoch, cechują się dużą liczbą baszt skalnych, stromych turni oraz poszarpanych grani, które podczas dnia pod wpływem padających na nie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 roku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występują wysokie pionowe skalne ściany, bardzo spadziste stoki i liczne urwiska, wyznaczono w nich też niemało łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

Szczyty Tre Cime i Brenty – co warto zobaczyć na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu z pewnością oczaruje przeprawa przez te góry po via ferratach, czyli po szlakach turystycznych, które są zaopatrzone w liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak opracowany, by ich uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz procedur poruszania się po takim szlaku. Bardziej zaznajomieni z górami i wyróżniający się wysokim przygotowaniem fizycznym turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po trasie na graniach Brenty, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże ten, kto będzie w niej uczestniczył na pewno nie zapomni o niej przez całe życie. W Dolomitach można spędzić także w interesujący sposób zimę, poruszając się po mało stromych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime oraz wierzchołkiem Averau.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]