Tatry, Karpaty, Himalaje – trekkingi o różnych stopniach trudności

Trekkingi - zobacz najkorzystniejszą ofertę

Wypady w góry przybierają wiele postaci. Od spokojnych spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jakkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi wysiłek zyskujemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się cudownymi widokami.

Trekkingi – dobierz stosowny stopień trudności do swojego doświadczenia

Poziom trudności technicznej jest zależny od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują 3 poziomy trudności wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą Ci, którzy wyróżniają się dobrą sprawnością fizyczną, a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do zintensyfikowanej aktywności. Następny stopień trudności wymaga solidnej sprawności oraz co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – chociażby w polskich Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób z wysoką kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również niebojących się trudnych warunków biwakowania w ciągu wielodniowej wędrówki.

Gdzie organizuje się popularne trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności najbardziej cenią sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry Europy, ogromnym powodzeniem cieszą się graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, bałkańskie Góry Przeklęte, jak również wschodnia część Karpat. Najbardziej obeznane w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wycieczki w Andach, Himalajach lub Karakorum.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]