Górskie wycieczki inne niż wszystkie – skitury

Potrzebujesz szczegółowych informacji o skiturach? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros turystów wyruszających w góry w okresie zimowym, udaje się tam najczęściej wyłącznie po to, żeby oddać się białemu szaleństwu na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy dadzą sobie radę z bardziej wymagającym fizycznie wyzwaniem, powinni choć raz spróbować wypraw na rakietach czy też skitur.

Skitury – zalecane tylko dla obytych w górach osób

Od kilkunastu lat turystyka na nartach przeżywa swój rozkwit. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych sztampowym odpoczynkiem w drewnianej, górskiej chacie i okazjonalnym zjazdem z popularniejszych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają zanurzyć się w ich czar w trakcie stosunkowo intensywnych, ale przynoszących wiele satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana jedynie dla doświadczonych w górach osób, które przyswoiły sobie dobrze technikę jazdy i które potrafią także używać czekanu oraz raków. Czemu? Poruszanie się poza przygotowanymi dla turystów szlakami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lżejszych nart i butów.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. W Europie ulubionymi destynacjami miłośników skitur są bezsprzecznie Pirin oraz Riła w Bułgarii i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie również skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są doskonałe warunki do wypraw tego rodzaju. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości przeszło 4 tyś. metrów nad poziomem morza. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie są pewne, która wyprawa będzie właściwa do posiadanego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą szukać w tym obszarze doradztwa organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]