kurs architektura, kurs rysunku architektonicznego Kraków

Kurs rysunku architektonicznego – gdy marzysz o studiach na architekturze

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego wielką popularność ma wpływ mnóstwo czynników – przede wszystkim fakt, iż są to bardzo ciekawe studia oraz perspektywa dużych zarobków i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Aby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się wiedzę odnośnie najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi warto przejść kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Osoby, które uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego mogą liczyć na wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest adresowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, a także specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. Podczas kursu przyszli architekci pracują nad rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w stworzeniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego to nie tylko rysunek, ale też porady zawodowców, które pozwolą przygotować się odpowiednio do egzaminów – m.in. na temat tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Lublinie lub za granicą). Chętni mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą także dla swoich słuchaczy zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się niezastąpiona na egzaminie i w toku studiów.

Siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]